Robotická rehabilitace - Tereziny lázně Dubí

V červnu letošního roku jsme realizovali významnou zakázku v oblasti robotické rehabilitace se zpětnou vazbou.

Náš významný a dlouholetý klient Tereziny lázně Dubí a.s. se rozhodl pro zásadní inovaci a pořídil unikátní robotický systém pro vertikalizaci a nácvik chůze - G-EO SYSTEM. Jedná se o první instalaci takto pokročilého systému v České republice.

Jednoznačnou výhodou tohoto moderního robotického systému je rychlé nastavení a upevnění pacienta do systému, snadné a intuitivní ovládání, jednoduché přenastavení na pediatrický modul, nehlučný provoz a bezproblémový přístup terapeuta k pacientovi zepředu i ze stran. Jako nadstandard je u plné verze tohoto systému k dispozici funkce nácviku chůze do schodů a ze schodů a adaptivní mód.

Uvedená pozitiva dokládají i první dojmy z používání instalovaného systému v Tereziných lázních. Ten vzbudil nejen zvědavost a zájem ze strany klientů, ale také potěšení ze strany personálu. Systém totiž umožní maximálně efektivní terapii, zároveň dodá klientům pocit reálné chůze a díky přehledné obsluze umožňuje terapeutům věnovat maximum času a soustředění směrem ke klientovi.

Vedle systému G-EO používají v Tereziných lázních také námi dodávaný robotický systém na funkční terapii horní končetiny ARMOTION a přístroj pro aktivní rehabilitaci ruky RAPAEL.

Oba přístroje nabízejí zpětnou vazbou pomocí řady motivačních her a následného reportingu.

Odkaz na web Tereziných lázní s informacemi a fotografiemi:

http://www.laznedubi.cz/cs/lecba-a-rehabilitace/roboticka-rehabilitace